בעקבות אוצרות זכרון

משחק רחוב עצמאי מבוסס טלפון חכם במדרחוב זכרון יעקב.


בואו לטייל בזכרון יעקב והוסיפו תוכן לטיול שלכם: צאו לגלות את אוצרות זכרון החבויים במדרחוב היפהפה, בסימטאות הציוריות הסמוכות לו וברחבי המושבה.

בעזרת כתבי חידה (בסגנון משחקי בריחה) ורמזים, עליכם לזהות אתרים בזכרון ולאתר אובייקטים השייכים למקום ואשר יעזרו לכם לפענח ולהתקדם במשימות.

זהו משחק בריחה שמתרחש באיזור המושבה ומאפשר לכם להנות מהאתגר ומהנופים ולהפעיל את הרגליים והמוח גם יחד.

המשחק הינו עצמאי ומבוסס טלפון חכם (אין צורך לתאם הגעה, לא נדרשת התקנת אפליקציה). תוכלו להקדיש למשחק זמן ככל שתרצו, כך שתוכלו להנות ממנו תוך בילוי בנחת בסביבת המשחק ועצירה לגלידה או לארוחה.

המשחק מתאים לצוותי עבודה, זוגות, קבוצות חברים או משפחות עם ילדים וזמין במספר גרסאות:

גרסה רגילה שמתאימה למרבית הקבוצות ובהן זוגות, קבוצות קטנות, משפחות עם ילדים מתבגרים ועוד.

גרסה למתקדמים ברמת קושי גבוהה יותר שמומלצת למנוסים בתחום ולמי שמחפש את האתגר הנוסף.

גרסה לילדים שמתאימה להרכב מרובה ילדים צעירים (לגילאי 7 ומעלה, במידה והקבוצה מורכבת מילדים בלבד, הכרחי ליווי מבוגר בשל אופי המשחק שמתרחש בחוץ ומחייב התמצאות במרחב).

מומלץ לשחק עד כ-5 משתתפים יחד: קבוצות גדולות יותר יכולות להתפצל ולשחק בו-זמנית במסלולים שונים, במקרה זה אנו ממליצים שתיצרו קשר מספר ימים לפני הפעילות וננחה אתכם איך כדאי להתארגן בהתאם.

מוזמנים להתנסות בהדגמה קצרה לחידות המשחק.

תחילת המשחק היא בסמוך לגן יד למייסדים. ניתן לחנות בחניות הסמוכות לבית העלמין או באחד מהחניונים באזור (קניון פסגת זכרון, חניון הגרנות).

מתי ניתן לשחק: בכל יום ובכל שעה, עם זאת כדאי לתכנן כך שתסיימו את המשחק לפני החשכה מכיוון שייתכנו חידות שנדרש אור יום כדי לפתור אותן.

מה להביא: דף ועט, משקפי קריאה (למי שזקוק). מים, בגדים ונעליים נוחים לצעידה קלה, לפחות אחד או שניים (בכל קבוצת משחק) יביאו איתם סלולרי חכם עם סוללה טעונה לצורך המשחק. לפעילויות אחה”צ מומלץ להביא חומר נגד יתושים.

מחיר: 190 ש”ח לקוד משחק (מתאים לקבוצה של עד 5 משתתפים).

לתחילת משחק מיידית, שלמו באשראי: בחרו את רמת המשחק המבוקשת בתפריט המשחקים והתחילו לשחק מיד (ניתן לבטל ולקבל החזר מלא במידה ולא נעשה שימוש בקוד המשחק).

שאלות נפוצות

(הקליקו על השאלה כדי לראות את התשובה)

מה זה בעצם המשחק הזה?

טיול בזכרון יעקב שמשלב משחק בריחה: המשחק יוביל אתכם אל הסימטאות הציוריות הסמוכות למדרחוב היפהפה ויאפשר לכם להנות מהאתגר המגבש ומהנופים סביבכם ויביא אתכם להפעיל את הרגליים והמוח גם יחד.
זהו משחק בריחה שמתרחש באיזור המושבה, משחק עצמאי מבוסס טלפון חכם, אותו תוכלו לשחק ללא לחץ זמן.

שיחקנו בקווסט הרחוב "שם קוד ג'ייקוב". יש טעם שנגיע גם למשחק הזה?

בוודאי! תוכלו להנות ממשחק נוסף שתוכנו שונה. שני המשחקים נערכים בסביבות המדרחוב ושניהם משחקי בריחה מאתגרים, אבל כאן מסתיים המשותף: התוכן והחידות שונים וגם מי ששיחק בקווסט הרחוב יהנה מתכנים לא מוכרים.

כיצד נדע איך לשחק?

בלינק שתקבלו יש סרטון שמרכז את כל הידע התוכני והטכני הנדרש כדי לשחק בהנאה ובהצלחה. הקפידו לצפות בסרטון זה לפני שמתחילים כדי למקסם את ההנאה (ניתן לעשות זאת מראש, עוד לפני שרכשתם/הפעלתם את קוד המשחק).

ומה אם לא נצליח? ניתן ליצור אתכם קשר במקרה של בעיות?

בכל שלב ניתן לקבל רמזים מהמערכת: אל תהססו להשתמש ברמזים שכן המשחק מאתגר ולקיחת רמזים היא חלק ממנו – כל רמז שתקחו יקדם אתכם לעבר הפתרון. אם אתם קצרים בזמן או מסיבה אחרת, תוכלו גם לדלג על חידות.
במקרים חריגים ניתן לנסות ולהשיג אותנו טלפונית: אנו זמינים, במגבלות (ובשעות סבירות), לתת מענה אם יש בעיה טכנית (די נדיר) או לכל צורך אחר.

למי המשחק מתאים ולכמה משתתפים?

המשחק מתאים לזוגות, קבוצות חברים או משפחות עם ילדים (מגיל 8 ומעלה ובליווי מבוגרים; המשחק אינו מתאים למשחק של ילדים באופן עצמאי).
מומלץ לשחק בקבוצות של כ- 2-5 משתתפים (בקבוצות גדולות יותר לא כולם יוכלו לבוא לידי ביטוי ולכן במקרים כאלה אנו ממליצים להתפצל). אין כמות משתתפים מקסימלית, אפשר לשחק בכמה קבוצות שרוצים ובמקביל.

האם המשחק מתאים גם לקבוצות גדולות ולגיבוש עובדים?

כן. המשחקים הם בקבוצות של כ- 5 משתתפים, כך שאם הקבוצה גדולה יותר ניתן להתחלק לקבוצות ולשחק במקביל את אותו משחק בכמה קבוצות (כל קבוצה משחקת יחד את המשחק). במקרה זה אנו ממליצים שתיצרו קשר מספר ימים לפני הפעילות וננחה אתכם איך כדאי להתארגן בהתאם.

עד כמה מאתגר המשחק?

מדובר במשחק שמאתגר גם מנוסים במשחקי בריחה. המשחק זמין בגרסה רגילה ובגרסה למתקדמים ברמת קושי גבוהה יותר. את הגרסה למתקדמים אנו ממליצים למנוסים בתחום ולמי שמחפש את האתגר הנוסף, בעוד שלזוגות ולמשפחות עם ילדים תתאים בהחלט הגרסה הרגילה (למשפחות עם ילדים צעירים אנו ממליצים לשחק בגרסה שמותאמת לילדים).

האם ניתן להפעיל את המשחק בכמה מכשירים?

כן, הקוד שתקבלו עם רכישת המשחק יאפשר להריץ את המשחק במספר מכשירים במקביל.

המשחק דורש התקנת אפליקציה?

לא, רק גישה לדפדפן (מומלץ כרום) ואינטרנט.

מתי ניתן לקיים את המשחק והאם צריך לתאם אתכם מראש מתי אנו רוצים לשחק?

המשחק עצמאי ותוכלו לשחק אותו ללא כל תאום איתנו.
אנו ממליצים לתכנן כך שתסיימו את המשחק לפני החשכה שכן אחת החידות אינה פתירה בחושך, או לוותר מראש על חידה זו ולשחק בכל שעה שתרצו.

ניתן לשחק גם במהלך סוף השבוע ללא מגבלות.

כמה זמן אורך המשחק והאם יש מגבלת זמן?

מנסיוננו, אנו ממליצים לשריין כשלוש שעות לכלל הפעילות, למרות שניתן לסיים את המשחק גם בפחות משעתיים.
תוכלו להקדיש למשחק זמן ככל שתרצו ולהנות ממנו תוך בילוי בנחת בסביבת המשחק ועצירה לגלידה או לארוחה.
מגבלת הזמן היא 24 שעות שיש לכם מרגע הפעלת הקוד בכדי להשלים את המשחק.

האם הפעילות כרוכה במאמץ פיזי?

קצת. המשחק כרוך בצעידה ברחבי המידרחוב לאורך כשעה וחצי/שעתיים. לא מדובר במסע מפרך אלא במשהו שדומה יותר לטיול קצר ונחמד. עם זאת, למתקשים בהליכה/עמידה לאורך זמן ממושך, ככל הנראה המשחק לא מתאים.

ומה אם יורד גשם?

אז נרטבים… ברצינות – במידה ויש גשם קל ניתן בהחלט לערוך את המשחק ולהיעזר במטריה ו/או לתפוס מחסה מדי פעם במהלך המשחק. לא מומלץ לערוך את המשחק בתנאי מזג-אויר קשים. בכל מקרה, במידה ורכשתם מראש את המשחק ולא יכולתם לשחק בגלל תנאי מזג-האויר (ועדיין לא הפעלתם את קוד המשחק), תקבלו החזר מלא לכספכם.

לחלופין, תוכלו לשחק במשחק “צופן הראשונים” שמתקיים בחלל סגור.