שאלות נפוצות

הקליקו על הנושא המבוקש כדי להגיע לחלק המתאים, הקלקה על כל שאלה תפתח את התשובה עבורה.
לא מצאתם מענה? צרו קשר במייל או בטלפון – נשמח לענות וגם לעדכן את דף השאלות בהתאם.

כללי

איך מגיעים?

אנא עיקבו אחר הודעת אימייל שתישלח עם אישור ההזמנה או בסמוך למועד הפעילות והגיעו לנקודה שצויינה. לפעילויות שתואמו מולנו – אנו נמתין לכם בנקודת המפגש מספר דקות לפני הזמן שנקבע.
למידע נוסף ראו הוראות הגעה בוויז ובתחבורה הציבורית וחניה באתר האינטרנט שלנו.

איפה אפשר לחנות?

ניתן לחנות ברחבי המושבה בסמוך לנקודת ההתחלה/מפגש. במייל שתקבלו מאיתנו (עם אישור הפעילות או בסמוך למועד שנקבע) תוכלו לראות מידע נוסף הרלבנטי לפעילות אותה הזמנתם. שימו לב: חלק מהחניונים הם בתשלום. לפעילויות שתאמתם מולנו – אנא הקדימו כדי למצוא חניה בנחת.

איזה משחקים ופעילויות אתם מציעים?

המגוון רחב ופרטים על כל אחד מהמשחקים מופיעים בעמוד הבית שלנו.
אלה הפעילויות המוצעות כיום, על קצה המזלג:
•  “שם קוד ג’ייקוב” – קווסט רחוב: משחק בלשי מגבש, סוחף ומלא אדרנלין. הדור הבא של חדרי הבריחה במרחב הפתוח – במדרחוב המקסים של זכרון יעקב.
•  “צופן הראשונים” – מוזיאון קווסט: משחק בריחה המתקיים במוזיאון העליה הראשונה בזכרון יעקב .
•  משחקי אונליין – משחקי בריחה למשחק מהבית/משרד, לפעילות ייחודית מגבשת עם הצוות/משפחה/חברים גם בימים בהם לא ניתן להתכנס יחד.
•  “טיפים מהברון” – סדנה ייחודית בנושא שבירת קבעונות מחשבתיים.
•  “בעקבות אוצרות זכרון” – משחק רחוב מבוסס טלפון חכם במדרחוב זכרון יעקב .
•  משחקי בריחה בהתאמה אישית – משחקים שונים לאירועים (ימי הולדת, ימי נישואין וכו’) שאותם ניתן להתאים לצרכי הלקוח בהתאם לאירוע, הקשריו ואופי הפעילות המבוקש .
•  משחק משימות ופתרון חידות נייד בסגנון חדר בריחה לחגיגות בת/בר מצוות וימי הולדת לילדים.

ומה עם חדרי הבריחה של צופן הברון?

ארבעת חדרי המשחק (“מטמון הברון” ו”סודות המגילה”) פעלו עד סוף 2018 ואז נסגרו. היום אנו ממוקדים בדור הבא של חדרי הבריחה – קווסט רחוב, וכן במשחקים מגוונים שאנו מציעים לגילאים שונים. מוזמנים ליצור קשר טלפוני ונשמח לספר לכם יותר!

משחקי רחוב – כללי

מה משותף לקווסט הרחוב "שם קוד ג'ייקוב" ולמשחק "בעקבות אוצרות זכרון" ומה שונה ביניהם?

מדובר בשני משחקים שנערכים בסביבות המדרחוב ושניהם משחקי בריחה מאתגרים. אופי החידות דומה, אבל בכך מסתיים המשותף: מדובר במשחקים בעלי תכנים שונים כך שמי ששיחק באחד המשחקים עדיין יוכל להנות גם מהשני.
מעבר לכך, יש הבדלים נוספים במאפייני המשחק:
“שם קוד ג’ייקוב” (להלן שק”ג) הוא משחק שמופעל ע”י צוות צופן הברון ובמעורבותו, כולל הדרכה פרונטלית לכל המתמודדים שמקיים מנהל המשחק בתחילתו. לעומת זאת, “בעקבות אוצרות זכרון” (להלן בא”ז) הוא משחק עצמאי ללא מעורבות שלנו לכל אורכו. מכאן שאת המועד למשחק שק”ג יש לתאם (מראש) איתנו, בעוד שאת בא”ז ניתן לשחק בכל מועד שמתאים לכם.
שק”ג משוחק בעזרת כתבי חידה ואביזרים “פיזיים” שאנו מחלקים למשתתפים בעוד שבא”ז הוא משחק מבוסס טלפון חכם וכל החידות זמינות בתוכנה שמפעילה את המשחק.
סיפור המסגרת של שק”ג מגדיר זמן מוגבל למשחק (שעה וחצי) שבסיומו על המשתתפים לנטרל פצצה (מדומה) במכונית באזור. לבא”ז אין סיפור מסגרת – מדובר על משחק חידות שאינו מוגבל בזמן ולכן ניתן לשלב במהלך המשחק בילוי בנחת בסביבת המדרחוב.
המינימום למשחק של שק”ג הוא ארבעה משתתפים ומתאים גם למשחק של קבוצות גדולות (עד כמאה משתתפים ואף יותר, בתתי-קבוצות). לעומת זאת, בא”ז מתאים גם לזוגות ולשלושה משתתפים, ומתאים פחות למשחק במספר קבוצות (אם כי אפשרי).
במידה וצריך, רמזים למשתתפי שק”ג ניתנים במהלך המשחק ע”י מפעילי צופן הברון שמלווים את הקבוצה, והם גם מבצעים את התאמת המשחק למשתתפים. בא”ז זמין בגרסה רגילה ובגרסה למתקדמים ברמת קושי גבוהה יותר, ומשתתפי המשחק יכולים לבחור לקבל רמזים דרך התוכנה שמפעילה את המשחק.

מה צריך להביא?

משקפי קריאה למי שזקוק.
מים, בגדים ונעליים נוחים לצעידה קלה, מרץ ואנרגיה. מומלץ להימנע מלסחוב תיקים/ציוד שיקשו על התנועה.
לפחות אחד או שניים (בכל קבוצת משחק) יביאו איתם סלולרי חכם לצורך המשחק.
מומלץ להביא חומר נגד יתושים (בעיקר לפעילויות אחה”צ).

האם הפעילות כרוכה במאמץ פיזי?

קצת. המשחק כרוך בצעידה ברחבי המידרחוב לאורך כשעה וחצי. לא מדובר במסע מפרך אלא במשהו שדומה יותר לטיול קצר ונחמד. עם זאת, למתקשים בהליכה/עמידה לאורך זמן ממושך, ככל הנראה המשחק לא מתאים.

קווסט רחוב

מה זה בכלל קווסט רחוב?

שיחקתם בחדרי בריחה? אם כן, אתם מבינים את הקונספט! קווסט רחוב הוא משחק בריחה שמתקיים בחוץ ומשלב את האתגר והעניין שבמשחק (חדר) בריחה עם פעילות מהנה במדרחוב היפהפה של זכרון יעקב. תסתכלו על זה כמו על סוג של טיול שמפעיל גם את שרירי המוח וגם (קלות) את שרירי הרגליים. כמו בחדר בריחה, גם כאן יהיה עליכם להשלים את המשימה לפני שהזמן המוקצב מסתיים. כמו בחדר בריחה, גם כאן יהיה על חברי הקבוצה להפעיל דמיון ויצירתיות על מנת למצוא רמזים, לפענח צפנים ולהשלים משימות משפע עולמות תוכן שיקרבו אותם אל השגת היעד. אלא שבקווסט רחוב נוסף מימד חדש – מרחב הפעולה גדול יותר ופתוח. כך שלשם ההצלחה צריך גם להתמצא במרחב ולדעת כיצד לנווט בסביבה אורבנית, ובעיקר להפנים שכעת חלק מהמשימה היא גם להבין בכל שלב מה היעד הבא, איך מגיעים אליו ובעיקר מה מוצאים / עושים שם. זה כבר הרבה יותר מעניין, לא?…

אז זה בעצם כמו "חפש את המטמון", לא?

לא ממש, או בעצם – ממש לא! זה הרבה יותר דומה למשחק בחדר בריחה מאשר “חפש את המטמון”. נכון, גם כאן צריך להגיע ממקום למקום ולהשלים משימות. אבל המשימות ב”חפש את המטמון” (ודומיו) הן בד”כ די טריביאליות, וכל מה שנדרש הוא לבצע הוראות מפורשות. ואילו כאן, זה משחק בלשי לכל דבר שבו צריך קודם להבין מה בכלל נדרש מכם לעשות. בקיצור, זו ליגה אחרת לגמרי.

למי מתאימה הפעילות?

כמעט לכולם בעצם. המשחק מיועד למבוגרים ובני נוער וגם ילדים בגילאי 8-9 ומעלה יהנו ממנו כאשר יגיעו במסגרת משפחתית. הפעילות מהנה עם חברים, עם הצוות ועמיתים אחרים לעבודה וכמובן זו גם פעילות משפחתית מהנה שאין דומה לה. המשחקים בצופן הברון מאתגרים ויגרמו גם לחדי המחשבה שביניכם “להזיע” כדי להצליח להשלים את המשימה בזמן, ולעשות זאת עם חיוך על הפנים.

האם המשחק מתאים לילדים?

הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 8-9 ומעלה במסגרת משפחתית (בליווי הורים ואחים גדולים יותר). באופן עצמאי יכולים בני 15 ומעלה לשחק ללא ליווי מבוגר. בני 12-15 יכולים לשחק במשחק שמותאם עבורם, אך בליווי של (לפחות) שני מבוגרים. נוכחות המבוגרים קריטית גם מבחינה בטיחותית (המשחק בסביבה אורבנית וכרוך בחצית כבישים), גם כדי לוודא שהדינמיקה שנוצרת בין הילדים היא טובה ומובילה להנאה במשחק, וגם כדי לעזור לילדים במשימות אליהם הם רגילים פחות כמו למשל הבנת המרחב וניווט.

לכמה משתתפים מתאים המשחק?

המשחק מתאים לקבוצות של ארבעה עד כשישה/שבעה משתתפים בכל קבוצה. מספר קבוצות יכולות לשחק במקביל, כך שנוכל לארח בקלות עד כ- 100 משתתפים למשחק במקביל. לקבוצות גדולות יותר נוכל להציע פתרונות נוספים – דברו איתנו!

ואם אנו צריכים עזרה? מישהו מלווה אותנו?

כן. ולא. כלומר – אתם עצמאים ומתקדמים ללא “מדריך” שנמצא אתכם. אבל אתם לא באמת לבד. אנו נהיה בקשר דרך קבוצת ווטסאפ, כך שתמיד תוכל ליצור קשר ולשאול שאלות. אולי גם תפגשו אותנו במידרחוב במהלך המשחק. ואולי לא. יש איזה חוסר ודאות מהבחינה הזאת, זה חלק מהקסם של המשחק, אבל אל דאגה – אנו מיומנים מספיק כדי לוודא שלא באמת תלכו לאיבוד.

מהן שעות הפעילות?

בעקרון, בכל בכל שעות היממה, לאורך כל השבוע, אבל חשוב לתאם מראש. ההערכות הלוגיסטית למשחק מורכבת יותר מאשר בחדרי בריחה רגילים, ולכן השתדלו להימנע ולהפתיע בבקשה להגיע מעכשיו לעכשיו. אבל אתם מוזמנים לנסות אותנו, וננסה לעשות את המיטב כדי להענות. באם ניתן, תכננו לקיים את המשחק (כולו או רובו) בשעות האור ולהימנע מלהיכנס לחשכה (בשעות החשכה יש צורך להשתמש בפנסים כך שזה קצת פחות נוח, אם כי עדיין אפשרי).

כמה זמן אורך המשחק?

אנו ממליצים לתכנן עד כשעתיים מבחינת חישובי לוחות זמנים. המשחק הוא כשעה וחצי נטו אבל קודמת לו הדרכה והתארגנות (כרבע שעה), וכדאי לקחת עוד ספיירים כדי להימנע מלחץ מיותר.

איך מזמינים?

במייל או בטלפון, אנא צרו קשר.

כמה זמן לפני מועד הפעילות יש להגיע?

אנא הגיעו כ- 5-10 דקות לפני השעה שנקבעה, אנו נמתין לכם בנקודת המפגש. אנו ממליצים לכם לגשת לשירותים טרם הגעתכם לנקודת ההתכנסות.

ומה אם יורד גשם?

אז נרטבים… ברצינות – במידה ותנאי מזג-האויר אינם מאפשרים את קיומו הוא כמובן יבוטל. במקרה ותחזית מזג-האויר למועד המתוכנן מצביעה על סבירות גבוהה לגשם נהיה אתכם בקשר כ- 24 שעות לפני המועד ונחליט יחד האם לבטלו.

בעקבות אוצרות זכרון

מה זה בעצם המשחק הזה?

טיול בזכרון יעקב שמשלב משחק בריחה: המשחק יוביל אתכם אל הסימטאות הציוריות הסמוכות למדרחוב היפהפה ויאפשר לכם להנות מהאתגר המגבש ומהנופים סביבכם ויביא אתכם להפעיל את הרגליים והמוח גם יחד.
זהו משחק בריחה נוסף שמתרחש באיזור המושבה, משחק עצמאי מבוסס טלפון חכם, אותו תוכלו לשחק ללא לחץ זמן.

שיחקנו בקווסט הרחוב "שם קוד ג'ייקוב". יש טעם שנגיע גם למשחק הזה?

בוודאי! תוכלו להנות ממשחק נוסף שתוכנו שונה. שני המשחקים נערכים בסביבות המדרחוב ושניהם משחקי בריחה מאתגרים, אבל כאן מסתיים המשותף: התוכן והחידות שונים וגם מי ששיחק בקווסט הרחוב יהנה מתכנים לא מוכרים.

כיצד נדע איך לשחק?

בלינק שתקבלו יש סרטון שמרכז את כל הידע התוכני והטכני הנדרש כדי לשחק בהנאה ובהצלחה. הקפידו לצפות בסרטון זה לפני שמתחילים כדי למקסם את ההנאה (ניתן לעשות זאת מראש, עוד לפני שרכשתם/הפעלתם את קוד המשחק).

ומה אם לא נצליח? ניתן ליצור אתכם קשר במקרה של בעיות?

בכל שלב ניתן לקבל רמזים מהמערכת: אל תהססו להשתמש ברמזים שכן המשחק מאתגר ולקיחת רמזים היא חלק ממנו – כל רמז שתקחו יקדם אתכם לעבר הפתרון. אם אתם קצרים בזמן או מסיבה אחרת, תוכלו גם לדלג על חידות.
במקרים חריגים ניתן לנסות ולהשיג אותנו טלפונית: אנו זמינים, במגבלות (ובשעות סבירות), לתת מענה אם יש בעיה טכנית (די נדיר) או לכל צורך אחר.

למי המשחק מתאים ולכמה משתתפים?

המשחק מתאים לזוגות, קבוצות חברים או משפחות עם ילדים (מגיל 8 ומעלה ובליווי מבוגרים; המשחק אינו מתאים למשחק של ילדים באופן עצמאי).
מומלץ לשחק בקבוצות של כ- 2-5 משתתפים (בקבוצות גדולות יותר לא כולם יוכלו לבוא לידי ביטוי ולכן במקרים כאלה אנו ממליצים להתפצל). אין כמות משתתפים מקסימלית, אפשר לשחק בכמה קבוצות שרוצים ובמקביל.

האם המשחק מתאים גם לקבוצות גדולות ולגיבוש עובדים?

כן. המשחקים הם בקבוצות של כ- 5 משתתפים, כך שאם הקבוצה גדולה יותר ניתן להתחלק לקבוצות ולשחק במקביל את אותו משחק בכמה קבוצות (כל קבוצה משחקת יחד את המשחק).
עם זאת, כל הקבוצות משחקות באותו מסלול (אותו סדר חידות), כך שלא ניתן להימנע לחלוטין מהשפעה של קבוצה אחת על אחרת. לכן אנו ממליצים לקבוצות גדולות להתפצל ולשחק את קווסט הרחוב “שם קוד ג’ייקוב”, שם כל קבוצה משחקת במסלול שונה וה”התנגשויות” בין הקבוצות מינימליות.

עד כמה מאתגר המשחק?

מדובר במשחק שמאתגר גם מנוסים במשחקי בריחה. המשחק זמין בגרסה רגילה ובגרסה למתקדמים ברמת קושי גבוהה יותר. את הגרסה למתקדמים אנו ממליצים למנוסים בתחום ולמי שמחפש את האתגר הנוסף, בעוד שלזוגות ולמשפחות עם ילדים תתאים בהחלט הגרסה הרגילה.

האם ניתן להפעיל את המשחק בכמה מכשירים?

כן, הקוד שתקבלו עם רכישת המשחק יאפשר להריץ את המשחק במספר מכשירים במקביל.

המשחק דורש התקנת אפליקציה?

לא, רק גישה לדפדפן (מומלץ כרום) ואינטרנט.

מתי ניתן לקיים את המשחק והאם צריך לתאם אתכם מראש מתי אנו רוצים לשחק?

המשחק עצמאי ותוכלו לשחק אותו ללא כל תאום איתנו.
אנו ממליצים לתכנן כך שתסיימו את המשחק לפני החשכה שכן אחת החידות אינה פתירה בחושך, או לוותר מראש על חידה זו ולשחק בכל שעה שתרצו.

כמה זמן אורך המשחק והאם יש מגבלת זמן?

מנסיוננו, אנו ממליצים לשריין כשלוש שעות לכלל הפעילות, למרות שניתן לסיים את המשחק גם בפחות משעתיים.
תוכלו להקדיש למשחק זמן ככל שתרצו ולהנות ממנו תוך בילוי בנחת בסביבת המשחק ועצירה לגלידה או לארוחה.
מגבלת הזמן היא 24 שעות שיש לכם מרגע הפעלת הקוד בכדי להשלים את המשחק.

משחקי אונליין

מה זה בעצם?

משחקי בריחה שאותם ניתן לשחק (גם) מבלי לזוז מהכורסא. מדובר על משחק קבוצתי מבוסס מחשב/טלפון חכם שאותו ניתן לקיים כאשר המשתתפים נמצאים באותו חלל או כאשר הם נמצאים במקומות שונים ויש תקשורת ביניהם.

מה צריך כדי לשחק?

יש לרכוש קוד משחק ומיד עם קבלת הקוד אפשר להתחיל ולשחק.
כל מה שצריך זה:
דפדפן וגישה לאינטרנט / WiFi.
מכשירים מתאימים – מטעמי נוחות ומגבלות הממשק בטלפון נמליץ לערוך את המשחק תוך שימוש ב(לפחות) מחשב נייד/נייח אחד.
דף ועט.

כיצד נדע איך לשחק?

לכל משחק יש הסברים מילוליים וכן סרטון שמרכז את כל הידע התוכני והטכני הנדרש כדי לשחק בהנאה ובהצלחה. הקפידו לצפות בסרטון זה לפני שמתחילים כדי למקסם את ההנאה (ניתן לעשות זאת מראש, עוד לפני שרכשתם/הפעלתם את קוד המשחק).

ומה אם לא נצליח? ניתן ליצור אתכם קשר במקרה של בעיות?

בכל שלב ניתן לקבל רמזים מהמערכת: אל תהססו להשתמש ברמזים שכן המשחק מאתגר ולקיחת רמזים היא חלק ממנו – כל רמז שתקחו יקדם אתכם לעבר הפתרון. אם אתם קצרים בזמן או מסיבה אחרת, תוכלו גם לדלג על חידות.
במקרים חריגים ניתן לנסות ולהשיג אותנו טלפונית: אנו זמינים, במגבלות (ובשעות סבירות), לתת מענה אם יש בעיה טכנית (די נדיר) או לכל צורך אחר.

למי המשחק מתאים ולכמה משתתפים?

המשחק מתאים לזוגות, קבוצות חברים או משפחות עם ילדים (מגיל 8 ומעלה ובליווי מבוגרים; המשחק אינו מתאים למשחק של ילדים באופן עצמאי).
מומלץ לשחק בקבוצות של כ- 2-5 משתתפים (בקבוצות גדולות יותר לא כולם יוכלו לבוא לידי ביטוי ולכן במקרים כאלה אנו ממליצים להתפצל). אין כמות משתתפים מקסימלית, אפשר לשחק בכמה קבוצות שרוצים ובמקביל.

האם המשחק מתאים גם לקבוצות גדולות ולגיבוש עובדים?

לגמרי.
המשחקים הם בקבוצות של כ- 5 משתתפים: אם הקבוצה גדולה יותר ניתן להתחלק לקבוצות ולשחק במקביל את אותו משחק בכמה קבוצות. למשל אם יש 40 משתתפים ניתן לרכוש 8 קודי משחק ולשחק בשמונה קבוצות נפרדות (כל קבוצה משחקת יחד את המשחק).

האם ניתן לשחק כאשר לא כולם נמצאים באותו מקום?

בהחלט!
אין צורך במפגש פיזי של המשתתפים וניתן לשחק אותו גם ממקומות שונים. כל משתתף יוכל לראות את המשחק על הטלפון/מחשב שלו, והמערכת תסנכרן בין המכשירים כך שכולם יראו בכל שלב את אותה תמונת משחק (את החידה הנוכחית, הרמזים שנפתחו וכו’).
עם זאת חשוב שיהיה אמצעי תקשורת (שיחת ועידה בטלפון, זום וכו’) שיאפשר למשתתפים לדבר ביניהם, שכן זהו משחק קבוצתי שמחייב חשיבה משותפת.

כמה זמן אורך המשחק והאם יש מגבלת זמן?

אורך המשחק משתנה מעט ממשחק למשחק, אבל בד”כ בין שעה לשלוש שעות: תלוי בקצב שלכם, האם תעשו הפסקות, סוג המשחק ועוד.
אנו ממליצים לשריין כרבע שעה בתחילת המשחק להתארגנות ולצפיה בהדרכה.
מגבלת הזמן  לכל משחק היא שונה, אנא ודאו זאת בטרם התחלתם לשחק.

האם ניתן להפעיל את המשחק בכמה מכשירים?

כן, הקוד שתקבלו עם רכישת המשחק יאפשר להריץ את המשחק במספר מכשירים במקביל.

המשחק דורש התקנת אפליקציה?

לא, רק גישה לדפדפן (מומלץ כרום) ואינטרנט.

אני רוצה לשחק, אבל לא עכשיו - מתי כדאי להזמין?

מתי שמתאים – אפשר להזמין (ולשלם באשראי) ממש לפני שמתחילים או לרכוש מראש את המשחק (ואז ניתן לשלם באשראי או בפייבוקס).
לאחר שתסדירו את התשלום תקבלו את קוד המשחק: הקוד תקף גם למשחקים עתידיים ולא מחייב אתכם להתחיל ולשחק מיד. מרגע שהפעלתם את הקוד, יש לכם 24 שעות להשלים את המשחק.

צריך לתאם אתכם מראש מתי אנו רוצים לשחק?

לגמרי לא. המשחק עצמאי ותוכלו לשחק אותו מתי שתרצו וללא כל תאום איתנו.

צופן הראשונים – מוזיאון קווסט

מה זה בעצם?

משחק בריחה המתקיים במוזיאון העליה הראשונה בזכרון יעקב.
משחק מגבש ומאתגר שלאחריו תוכל הקבוצה להמשיך ולסייר במוזיאון.
המשחק מתקיים בקבוצות של 4 עד 6-8 משתתפים בכל קבוצה (קבוצות גדולות יותר יכולות להתפצל ולשחק במקביל), שבו חידות בסגנון חדרי בריחה המקושרות למוצגי המוזיאון.
אין במשחק כוונה להחליף סיור לימודי במוזיאון לצורך העמקה בתכניו, אלא להציע חשיפה מהנה וחוויתית להיסטוריה של ההתיישבות ואולי אף לגרות לדעת עוד על אותם ימים.
בתום המשחק תוכלו להישאר ולסייר במוזיאון באופן “רגיל”.

מתי ניתן לשחק?

בשעות הפתיחה של המוזיאון.
בעקרון – ימים ב’-ה 09:00-16:00, יום ו’ 09:00-14:00, אבל עדיף להתעדכן בדף הבית של המוזיאון עצמו (מומלץ להתחיל את המשחק לפחות שעה וחצי לפני שעת הסגירה).
קבוצות גדולות שמעוניינות לקיים את הפעילות מחוץ לשעות הפתיחה מוזמנות לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר לקיום הפעילות המבוקשת.