שאלות נפוצות


למי מתאימה הפעילות?


כמעט לכולם בעצם. המשחק מיועד למבוגרים ובני נוער וגם ילדים בגילאי 8-9 ומעלה יהנו ממנו כאשר יגיעו במסגרת משפחתית. הפעילות מהנה עם חברים, עם הצוות ועמיתים אחרים לעבודה וכמובן זו גם פעילות משפחתית מהנה שאין דומה לה. המשחקים בצופן הברון מאתגרים ויגרמו גם לחדי המחשבה שביניכם “להזיע” כדי להצליח להשלים את המשימה בזמן, ולעשות זאת עם חיוך על הפנים.
אז זה בעצם כמו 'חפש את המטמון', לא?


לא ממש, או בעצם – ממש לא! זה הרבה יותר דומה למשחק בחדר בריחה מאשר “חפש את המטמון”. נכון, גם כאן צריך להגיע ממקום למקום ולהשלים משימות. אבל המשימות ב”חפש את המטמון” (ודומיו) הן בד”כ די טריביאליות, וכל מה שנדרש הוא לבצע הוראות מפורשות. ואילו כאן, זה משחק בלשי לכל דבר שבו צריך קודם להבין מה בכלל נדרש מכם לעשות. בקיצור, זו ליגה אחרת לגמרי.
מה זה בכלל קווסט רחוב?


שיחקתם בחדרי בריחה? אם כן, אתם מבינים את הקונספט! קווסט רחוב הוא משחק בריחה שמתקיים בחוץ ומשלב את האתגר והעניין שבמשחק (חדר) בריחה עם פעילות מהנה במידרחוב היפהפה של זכרון יעקב. תסתכלו על זה כמו על סוג של טיול שמפעיל גם את שרירי המוח וגם (קלות) את שרירי הרגליים. כמו בחדר בריחה, גם כאן יהיה עליכם להשלים את המשימה לפני שהזמן המוקצב מסתיים. כמו בחדר בריחה, גם כאן יהיה על חברי הקבוצה להפעיל דמיון ויצירתיות על מנת למצוא רמזים, לפענח צפנים ולהשלים משימות משפע עולמות תוכן שיקרבו אותם אל השגת היעד. אלא שבקווסט רחוב נוסף מימד חדש – מרחב הפעולה גדול יותר ופתוח. כך שלשם ההצלחה צריך גם להתמצא במרחב ולדעת כיצד לנווט בסביבה אורבנית, ובעיקר להפנים שכעת חלק מהמשימה היא גם להבין בכל שלב מה היעד הבא, איך מגיעים אליו ובעיקר מה מוצאים / עושים שם. זה כבר הרבה יותר מעניין, לא?…


ואם אנו צריכים עזרה? מישהו מלווה אותנו?


כן. ולא. כלומר – אתם עצמאים ומתקדמים ללא “מדריך” שנמצא אתכם. אבל אתם לא באמת לבד. אנו נהיה בקשר דרך קבוצת ווטסאפ, כך שתמיד תוכלו ליצור קשר ולשאול שאלות. אולי גם תפגשו אותנו במידרחוב במהלך המשחק. ואולי לא. יש איזה חוסר ודאות מהבחינה הזאת, זה חלק מהקסם של המשחק.
לכמה משתתפים המשחק מתאים?


המשחק מתאים לקבוצות של ארבעה עד כשישה/שבעה משתתפים בכל קבוצה. מספר קבוצות יכולות לשחק במקביל, כך שנוכל לארח בקלות עד כ- 50 משתתפים למשחק ב-7 קבוצות מקביל. לקבוצות גדולות יותר נוכל להציע פתרונות נוספים – דברו איתנו!
האם המשחק מתאים לילדים?


הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 8-9 ומעלה במסגרת משפחתית (בליווי הורים ואחים גדולים יותר). באופן עצמאי יכולים בני 15 ומעלה לשחק ללא ליווי מבוגר. בני 12-15 יכולים לשחק במשחק שמותאם עבורם, אך בליווי של (לפחות) שני מבוגרים. נוכחות המבוגרים קריטית גם מבחינה בטיחותית (המשחק בסביבה אורבנית וכרוך בחצית כבישים), גם כדי לוודא שהדינמיקה שנוצרת בין הילדים היא טובה ומובילה להנאה במשחק, וגם כדי לעזור לילדים במשימות אליהם הם רגילים פחות כמו למשל הבנת המרחב וניווט.


איך מזמינים?


במייל או בטלפון, אנא צרו קשר.
כמה זמן אורכת הפעילות בצופן הברון?


אנו ממליצים לתכנן עד כשעתיים מבחינת חישובי לוחות זמנים. המשחק הוא כשעה וחצי נטו אבל קודמת לו הדרכה והתארגנות (כרבע שעה), וכדאי לקחת עוד ספיירים כדי להימנע מלחץ מיותר.
מהן שעות הפעילות?


בעקרון, בכל בכל שעות היממה, לאורך כל השבוע, אבל חשוב לתאם מראש. ההערכות הלוגיסטית למשחק מורכבת יותר מאשר בחדרי בריחה רגילים, ולכן השתדלו להימנע ולהפתיע בבקשה להגיע עכשיו. אבל אתם מוזמנים לנסות אותנו, וננסה לעשות את המיטב כדי להענות. בכל מקרה, אנו ממליצים לקיים את המשחק (כולו או רובו) בשעות האור ולהימנע מלהיכנס לחשכה (בשעות החשכה יש צורך להשתמש בפנסים וזה קצת פחות נוח לכולם ובעיקר למי שסובל מעיוורון לילה).


איפה אפשר לחנות?


ניתן לחנות במגרש החניה הסמוך לנקודת המפגש. החניון גדול, וברוב המקרים ניתן למצוא בו חניה בקלות. אפשרויות חניה נוספות מפורטות במפה שבאתר האינטרנט – אנא הקדימו כדי למצוא חניה בנחת, וחנו אך ורק במקומות המותרים כדי להימנע מדוחו”ת והפרעה לתנועה.
כמה זמן לפני מועד הפעילות יש להגיע?


אנא הגיעו כ- 5-10 דקות לפני השעה שנקבעה, אנו נמתין לכם בנקודת המפגש. אנו ממליצים לכם לגשת לשירותים טרם הגעתכם לנקודת ההתכנסות.
איך מגיעים?


המפגש לתחילת המשחק הוא בגן יד למייסדים לקראת השעה שנקבעה.
למגיעים ברכב, מומלץ לרשום ב- WAZE “חניון אגד הישן” כדי להגיע לחניה הגדולה שסמוכה לנקודת המפגש בגן.
למגיעים בתחבורה ציבורית, ניתן להגיע באוטובוסים שעוצרים בתחנה שליד בית העלמין, ברחוב הדגן או באחד הרחובות הסמוכים, ומשם בצעידה של 2-3 דקות תוכלו להגיע לנקודת המפגש. למגיעים ברכבת, ניתן לרדת בתחנת בנימינה ומשם לקחת קו 70 שמגיע אל המושבה.
למידע נוסף ראו הוראות הגעה וחניה באתר האינטרנט שלנו.


ומה אם יורד גשם?


אז נרטבים… ברצינות – במידה ותנאי מזג-האויר אינם מאפשרים את קיומו הוא כמובן יבוטל. במקרה ותחזית מזג-האויר למועד המתוכנן מצביעה על סבירות גבוהה לגשם נהיה אתכם בקשר כ- 24 שעות לפני המועד ונחליט יחד האם לבטלו.
האם הפעילות כרוכה במאמץ פיזי?


קצת. המשחק כרוך בצעידה ברחבי המידרחוב לאורך כשעה וחצי. לא מדובר במסע מפרך אלא במשהו שדומה יותר לטיול קצר ונחמד. עם זאת, למתקשים בהליכה/עמידה לאורך זמן ממושך, ככל הנראה המשחק לא מתאים.מה צריך להביא?


משקפי קריאה למי שזקוק.
מים, בגדים ונעליים נוחים לצעידה קלה, מרץ ואנרגיה. מומלץ להימנע מלסחוב תיקים/ציוד שיקשו על התנועה.
לפחות אחד או שניים (בכל קבוצת משחק) יביאו איתם סלולרי חכם לצורך המשחק.
מומלץ להביא חומר נגד יתושים (בעיקר לפעילויות אחה”צ).


ומה עם חדרי הבריחה של צופן הברון?


ארבעת חדרי המשחק (“מטמון הברון” ו”סודות המגילה”) פעלו עד סוף 2018 ואז נסגרו. היום אנו ממוקדים בדור הבא של חדרי הבריחה – קווסט רחוב, וכן במשחקים שונים שאנו מציעים לגילאים שונים. מוזמנים ליצור קשר טלפוני ונשמח לספר לכם יותר!