שאלות נפוצות

למי מתאימה הפעילות?

כמעט לכולם בעצם. המשחק מיועד למבוגרים ובני נוער וגם ילדים בגילאי 10 ומעלה יהנו ממנו כאשר יגיעו במסגרת משפחתית. בני נוער בגילאי 12 ומעלה יכולים לשחק באופן עצמאי בגרסת 'light' של 'מטמון הברון' המותאמת לגילם (בקבוצה ובה 4 משתתפים לפחות בחדר). הפעילות מהנה עם חברים, עם הצוות ועמיתים אחרים לעבודה וכמובן זו גם פעילות משפחתית מהנה שאין דומה לה. המשחקים בצופן הברון מאתגרים ויגרמו גם לחדי המחשבה שביניכם "להזיע" כדי לצאת מהחדר לפני תום השעה.

איפה ממוקם צופן הברון? איך מגיעים?

צופן הברון נמצא ברחוב המייסדים 62 בזכרון יעקב בסמוך למידרחוב היפהפה במושבה.
למגיעים ברכב, ניתן לנווט בעזרת WAZE לכתובת שלנו או פשוט לרשום "צופן הברון". כאשר האפליקציה מדווחת שהגעתם ליעד הסתכלו ימינה, זהו הבניין שנמצא מימינכם. הקיפו את הבנין, הכניסה היא מצידו השני של המבנה.
למגיעים בתחבורה ציבורית, כל האוטובוסים שמגיעים לתוך זכרון יעקב עוצרים באיזור המושבה ומשם בצעידה של 2-3 דקות תוכלו להגיע אל צופן הברון. למגיעים ברכבת, ניתן לרדת בתחנת בנימינה ומשם לקחת קו 70 שמגיע אל המושבה.
למידע נוספים ראו הוראות הגעה וחניה באתר האינטרנט שלנו.

מה זה בכלל Escape Games?

Escape Game הוא בילוי מסוג אחר – קבוצה קטנה של אנשים (משפחה, חברים, עמיתים לעבודה) ננעלת בחדר ומטרתה היא לצאת מהחדר לפני שהזמן המוקצב מסתיים. כדי לעשות זאת על חברי הקבוצה להפעיל דמיון ויצירתיות ולהשתמש בחפצים הנמצאים בחדר על מנת למצוא רמזים, לפענח צפנים ולהשלים משימות משפע עולמות תוכן שיקרבו אותם אל המפתח המוביל החוצה.

לכמה משתתפים המשחק מתאים?

חדרי צופן הברון מתאימים לקבוצות של שניים עד שישה/שבעה משתתפים. בחדרי "מטמון הברון" גודל הקבוצה האידאלית היא ארבעה משתתפים אך גם זוגות וקבוצות של שישה יהנו מהמשחק. בחדרי "סודות המגילה" ניתן לשחק בשלושה ומעלה; כאן ארבעה-חמישה משתתפים יהוו את הקבוצה האידאלית, והפעילות מומלצת לקבוצות של עד שישה משתתפים.
אם תגיעו בקבוצה גדולה יותר תוכלו להתפצל בין מספר חדרים: אם אתם שבעה, תוכלו גם לשחק יחד ב"סודות המגילה" אם כי ההמלצה שלנו היא להתפצל ולשחק בשני חדרים זהים במקביל. מעל שבעה משתתפים לא ניתן בכל מקרה להיכנס ולשחק, והפעילות במקרה כזה מומלצת בשני חדרים (זהים כך שתוכלו לשחק את אותו משחק ולערוך בין הקבוצות תחרות הוגנת אם תבחרו בכך) או יותר.

בקווסט הרחוב אנו ממליצים לשחק בקבוצות של ארבעה עד שבעה משתתפים.

כמה חדרי משחק בצופן הברון? האם החדרים זהים?

ב"צופן הברון" ארבעה חדרי משחק פעילים – "מטמון הברון" (שני חדרים זהים) ו"סודות המגילה" (שני חדרים זהים). ניתן לשחק במקום בקבוצות של עד כ- 25 איש בו-זמנית. בנוסף לחדרי הבריחה, אנו מציעים קווסט רחוב חדשני ומלא אקשן – "שם קוד ג'ייקוב": אותה חוויה מסעירת חושים של חדרי הבריחה, אבל בגרסה האורבנית – במרחבי המדרחוב! את המשחק ניתן לשחק עד כ- 30 איש בו-זמנית במספר קבוצות.

כאמור כל שני חדרים הם זהים מבחינת התוכן והמשחק כך שאין זה משנה אם נרשמתם ל"מטמון הברון 1" או ל"מטמון הברון 2" (ובאותו אופן אין הבדל בין "סודות המגילה 1" ו-"סודות המגילה 2"). כך ניתן למשל להתפצל לשתי קבוצות ולשחק במקביל משחק זהה בשני חדרים נפרדים.

האם המשחק מתאים לילדים?

כן, אבל… הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 10 ומעלה במסגרת משפחתית (בליווי הורים ואחים גדולים יותר). באופן עצמאי יכולים בני 12 – 15 לשחק בגרסת משחק המותאמת לגילם ובני 15 ומעלה יכולים לשחק בגירסה הרגילה (ללא ליווי מבוגר ובקבוצה ובה 4 משתתפים לפחות בחדר).
המשחק מאתגר ומה שנדרש לעשות כדי להצליח במשימה אינו מובנה ופשוט להבנה. זו סביבה נהדרת לעבודה קבוצתית ולהנאה רבה מפיצוח האתגר, אך עבור ילדים זו גם יכולה להיות סביבה שבה הנאה רבה יכולה בקלות להפוך לתיסכול. לכן חשוב שלצד כל שחקן בגילאי 10 עד 15 יהיה מבוגר נוכח בחדר כדי ללוות אותו ו"להכיל" אותו ואת התסכול שיכול המשחק להביא (למעט בגירסת 'light' המותאמת לבני נוער באופן עצמאי). מצטערים, ילדים צעירים יותר מגיל 10 לא יכולים לשחק בחדר, גם אם לדעתכם הם מתאימים לכך. אנא דאגו להגיע ללא הילדים הקטנים במשפחה אם יש כאלה כדי שתוכלו להפיק את המקסימום מהמשחק.

איך מזמינים?

בקלות, דרך המערכת המקוונת אליה תוכלו להגיע גם מאתר האינטרנט שלנו: בחרו ב"הזמן חדר" כדי לראות את זמינות החדרים הפנויים ולבצע הזמנה. במידה ואין חדרים זמינים למועד המבוקש תוכלו לפנות טלפונית או באימייל עם פרטיכם ואנו ניצור קשר אם וכאשר יתפנו חדרים המתאימים לצרכים שלכם.
במידת הצורך תוכלו ליצור קשר באימייל או בטלפון בשעות המענה הטלפוני ונשמח לעזור בפרטים וקבלת הזמנות.

כמה זמן אורכת הפעילות בצופן הברון?

אנו ממליצים לתכנן עד שעה וחצי מבחינת חישובי לוחות זמנים. המשחק הוא כשעה נטו אבל קודמת לו הדרכה, ומכיוון שהשהיה יכולה להתארך אנו ממליצים לשריין זמן נוסף כדי להימנע מלחץ מיותר.

מהן שעות הפעילות?

צופן הברון פתוח לאורך כל השבוע ובדרך כלל פעיל מ- 10:00 עד 21:30, כאשר בכל שעתיים – עד 20:00 – נפתחת פעילות בכל חדרי המשחק.
בימי שישי מתקיימים משחקים ב"מטמון הברון" החל מ- 10:00 בכל שעתיים זוגיות. משחקי "סודות המגילה" מתחילים ב- 10:30, וגם שם מתחיל משחק נוסף בתום כל שעתיים. בשבתות מתחילים המשחקים ב- 11:00 וב- 11:30 בהתאמה.
בימי אמצע השבוע במקרים מסויימים משתנות שעות המשחק בהתאם לצרכים ואילוצים שונים.

מה צריך להביא?

מי שזקוק למשקפי קריאה חשוב שיביא אותם איתו; מעבר לכך אין צורך להביא שום דבר מיוחד.

איפה אפשר לחנות?

החניה באיזור ברובה חופשית. ניתן לחנות במגרש החניה הסמוך למבנה (ללא תשלום), אם כי בשעות מסויימות מציאת מקום פנוי יכולה להיות משימה מאתגרת… אפשרויות חניה נוספות מפורטות במפה שבאתר האינטרנט – אנא הקדימו כדי למצוא חניה בנחת, וחנו אך ורק במקומות המותרים כדי להימנע מדוחו"ת והפרעה לתנועה.

כמה זמן לפני מועד הפעילות יש להגיע?

אנא הגיעו כ- 5-10 דקות לפני השעה שנקבעה. איננו ממליצים להגיע מוקדם מכך שכן יתכן ובמקום תערך באותו זמן פעילות קודמת – מומלץ להימנע ממפגש עם משתתפים אחרים ומ"ספויילרים" למשחק.
בשעות מסויימות מציאת מקום חניה יכולה להיות משימה מאתגרת, לכן התחשבו בכך בתכנון לוחות הזמנים שלכם והקדימו להגיע לאיזור כדי למצוא חניה בנחת.

האם מי שחושש ממקומות סגורים יכול לשחק ולהנות?

בהחלט, חדרי המשחק נעימים ואינם מלחיצים וניתן גם לצאת מהחדר בכל שלב בעזרת מפתח חירום שזמין בתוך החדר. רבים שהגדירו עצמם כקלסטרופוביים וחששו בתחילה להיכנס לחדר אזרו אומץ ונהנו מהמשחק מבלי שכלל העלו על דעתם להשתמש במפתח החירום.

האם הפעילות כרוכה במאמץ פיזי?

לא, המשחק הוא בחדר סגור ואינו דורש טיפוס, ריצה או פעילות פיזית אחרת. עם זאת אל תופתעו אם תסיימו מזיעים בשל האינטנסיביות של המשחק ופרץ האדרנלין שיציף אתכם בסופו…

[/about][/vc_column]

האם המשחק בצופן הברון מתאים למגזר הדתי?

בהחלט. חדרי המשחק נעימים ואינם מכילים תכנים שעלולים להביך או לפגוע באוכלוסיה מהמגזר הדתי. קבוצות רבות שכללו משתתפים דתיים וחרדים כבר שיחקו בחדרי המשחק של צופן הברון, נהנו ואף המליצו על המשחק לחבריהם.

האם חדרי המשחק נגישים?

מבחינה פורמלית המתחם אינו נגיש, בשל מגבלות המקום.

עם זאת, אנו עושים ככל הניתן לאפשר הנאה לכלל האוכלוסיות, גם לבעלי לקויות שונות.

שני חדרי "סודות המגילה" מאפשרים משחק עם כסאות גלגלים, וגם הגישה אליהם מתאפשרת באמצעות מעלית.

שני חדרי מטמון הברון לצערנו אינם נגישים לכסאות גלגלים – ההגעה אליהם דורשת ירידה בכעשר מדרגות.

ללקויי שמיעה וראייה המשחק אפשרי אך במגבלות: אופי המשימות מבוסס על היכולת לראות את האלמנטים שבחדר, כמו כן מעט מהמשימות וגם אופן התקשורת עם המפעיל מבוססים בחלקם על היכולת לשמוע.

אנו מאמינים (וגם הנסיון מוכיח זאת) שלקויי שמיעה וראיה יכולים להנות מהמשחק אצלנו, בעיקר כאשר מלווים אותם חברים ובני משפחה שתומכים על פי צורך.

[/about]